پاک کردن لکه شیر از روی قالی

پاک کردن لکه شیر از روی قالی

قالیشویی ساقدوش : خانم های خانه دار در طول روز هرچقدر هم که تلاش کنند تا وسایل و اسباب خانه تمیز باشد و همه چیز سر جای خودش باشد باز هم ممکن است اتفاقاتی بیفتد که برایشان کمی نگران کننده باشد. مثل ریختن شیر بر روی فرش های خانه. اگر در خانه چنین اتفاقی افتاد به جای نگرانی، قبل از هرچیز سعی کنید آرامش خود را حفظ کنید و سپس با استفاده از وسایلی که می توانید در خانه یا فروشگاه نزدیک منزل خود پیدا کنید، میتوانید لکه شیر را از فرش هایتان پاک کنید که سریع، موثر و مقرون به صرفه هستند.

پاک کردن لکه شیر از روی قالی

پاک کردن لکه شیر از روی قالی

روش اول : چگونه شیر را از روی فرش پاک کنیم

۲ فنجان آب گرم بردارید و آن را با یک قاشق غذاخوری مایع ظرفشویی مخلوط کنید.
یک پارچه مرطوب و سفید بردارید و آن را با این مخلوط مرطوب کنید. از پارچه برای خیس کردن شیر باقی مانده از ناحیه آسیب دیده فرش استفاده کنید.
تا زمانی که لکه از بین برود به پاک کردن ناحیه ادامه دهید.
اگر هنوز لکه شیر را بر روی فرش خود می بینید، می توانید از آمونیاک نیز استفاده کنید، به این روش که ۲ فنجان آب گرم را با ۱ قاشق غذاخوری آمونیاک مخلوط کنید. با یک اسفنج، این محلول را مستقیماً روی محل لکه دار فرش بمالید.آنقدر این کار را تکرار کنید تا دیگر اثری از این لکه ها بر روی فرش شما دیده نشود. سپس با استفاده از یک اسفنج تمیز، فرش را با آب سرد پاک کنید تا آبکشی شود.

روش دوم – تمیز کردن شیر از روی فرش

اگر به دنبال روش دیگری برای تمیز کردن شیر از روی فرش هستید، این مراحل را که روشی دیگر برای این مورد هستند را انجام دهید.

به محض اینکه لکه شیر را پیدا کردید، مهم است که یک پارچه یا اسفنج بردارید و تا جایی که می توانید مایع را به وسیله آن جذب کنید تا بیشتر از آن وارد فرش نشود.
۲ – یک پارچه بردارید، آن را در آب سرد خیس کنید و قسمتی از فرش را که در آن شیر خیس شده است بشویید. می توانید این مرحله را هر چند بار که نیاز دارید تکرار کنید تا تمام شیر را از الیاف فرش پاک کنید.
۳ – کمی نشاسته ذرت بردارید و بر روی لکه ریخته تا ناحیه آسیب دیده را بپوشاند و مستقیماً روی فرش بپاشید. اجازه دهید نشاسته ذرت حداقل ۳۰ دقیقه روی لکه بماند. هنگامی که نشاسته ذرت شیر باقی مانده را خیس کرد، ناحیه آسیب دیده فرش را جاروبرقی بکشید.

 

امتیاز شما

یک پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب

خدمات ما

شستشوی فرش

بخار شویی

مبل شویی

رفوگری

موکت شویی

شستشوی خوشخواب