چگونه لکه زردچوبه را از روی فرش پاک کنیم

چگونه لکه زردچوبه را از روی فرش پاک کنیم

قالیشویی ساقدوش : زردچوبه یکی از ادویه های مهم و پر استفاده در همه خانه ها محسوب می شود که در اکثر غذاها وجود دارد. اما اگر حین استفاده از زردچوبه، این ادویه بر روی فرش شما ریخت چگونه باید آن را به بهترین روش پاک کنید. نگران نباشید ما در کنار شما هستیم تا بگوییم چگونه لکه های زردچوبه را پاک کنید، این روند اصلا سخت و پیچیده نیست.

چگونه لکه زردچوبه را از روی فرش پاک کنیم

چگونه لکه زردچوبه را از روی فرش پاک کنیم

برای از بین بردن لکه زردچوبه از روی فرش، ابتدا زردچوبه اضافی را با قاشق بردارید و آن ناحیه را با آب تمیز و خیس نکنید. سپس مقداری آب اکسیژنه روی لکه بریزیدو روی لکه را با جوش شیرین بپوشانید، چند قطره صابون به آن اضافه کنید و در اخر مقداری سرکه سفید روی لکه بریزید. این روش قدرت چندین جزء مختلف مبارزه با لکه را با هم ترکیب می کند و برای شل شدن و رها شدن لکه فوق العاده خوب عمل می کند. محلول را با یک مسواک تمیز کنید، آن را با آب بشویید و سپس خشک کنید.

روش های جایگزین برای از بین بردن لکه زردچوبه از روی فرش

جوش شیرین، آب و مایع ظرفشویی

با مقدار مساوی جوش شیرین و آب خمیر درست کنید و چند قطره مایع شوینده به خمیر اضافه کنید. خمیر را روی لکه بمالید و سپس از یک مسواک یا پارچه مرطوب استفاده کنید تا محلول را روی لکه بمالید. اجازه دهید حدود 30 دقیقه بماند و سپس با یک پارچه نرم پاک کنید (در صورت لزوم از کمی آب استفاده کنید).

گلیسیرین

اگر گلیسیرین در خانه خود دارید، به راحتی می توانید به پاک کردن لکه زردچوبه را از روی فرش پاک کنید.

مقدار مساوی گلیسیرین و آب را در یک بطری اسپری مخلوط کنید. کمی آب سرد روی محل لکه بریزید و سپس با محلول گلیسیرینی که درست کرده اید روی آن را اسپری کنید و  با استفاده از یک برس نرم لکه‌بر را روی فرش بکشید و سپس اجازه دهید ۱۵ دقیقه بماند. از حوله های کاغذی (تمیز) استفاده کنید تا ناحیه بعد از استفاده خشک شود.

3.7/5 - (3 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

خدمات ما

شستشوی فرش

بخار شویی

مبل شویی

رفوگری

موکت شویی

شستشوی خوشخواب