پاک کردن لکه مدفوع نوزاد از فرش در سریعترین زمان ممکن!

پاک كردن لکه مدفوع نوزاد از فرش در سریعترین زمان ممکن!

قالیشویی ساقدوش : داشتن نوزاد در خانه از شیرین ترین لحظات زندگی هر پدر و مادری می باشد. اداره کردن نوزاد و تربیت او نیز یکی از مهمترین بخش های فرزند داری می باشد. اگر شما نیز در خانه فرزند کوچک دارید و با مشکلاتی مانند ریختن ادرار و مدفوع نوزاد در خانه مواجه می شوید، نگران نباشید و آرامش خود را حفظ کنید و برای پاک کردن این لکه ها از روی فرش خود از راه های زیر برای پاک کردن فرش های خود کمک بگیرید.

پاک کردن لکه مدفوع نوزاد از فرش در سریعترین زمان ممکن!

پاک کردن لکه مدفوع نوزاد از فرش در سریعترین زمان ممکن!

مواد و وسایل لازم برای پاک کردن لکه :

۱/۲ قاشق چایخوری مایع شوینده یا صابون دست
۲ لیوان آب
۱ قاشق غذاخوری سرکه سفید (این مورد برای از بین بردن بوهای نامطبوع مدفوع کمک بسیاری می کند)
یک اسفنج بزرگ
یک پارچه تمیز برای جلوگیری از پخش بیستر

شروع کار :

از بین بردن لکه‌های مدفوع، ادرار و استفراغ نوزاد از فرش‌ بسته به سن نوزاد شما ممکن است متفاوت باشد. اگر توده‌هایی از مدفوع را روی فرش مشاهده کردید به راحتی میتوانید با استفاده از یک وسیله مناسب آنها را بردارید تا از پخش بیشتر آنها و یا خشک شدنشان جلوگیری کنید.

محلول پاک کننده :

برای درست کردن محلول پاک کننده مدفوع، کافی است آب، سرکه سفید و صابون را در یک کاسه بریزید و همه مواد را باهم ترکیب کنید. حالا با استفاده از پارچه، مدفوع ریخته شده بر روی فرش را پاک کنید تا تمام مایع جذب لکه شود. این کار را تا زمانی تکرار کنید که لکه پوک به طور کامل از روی فرش شما پاک شود. سپس به سادگی اسفنج بزنید (از مالش خودداری کنید زیرا ممکن است به فرش شما آسیب برساند) و با آب سرد فراوان بشویید تا کف تمام شود و فرش خشک شود.

در صورتی که این خرابکاری استفراغ بود توجه داشته باشید که باید سریع عمل کنید زیرا به احتمال زیاد مقداری اسید معده در ستفراغ وجود دارد و ممکن است به الیاف فرش شما آسیب برساند. همیشه محلول خود را با کمترین مقدار صابون و آب خنک مخلوط کنید. از آب داغ استفاده نکنید زیرا باعث پخش شدن ادرار و استفراغ بیشتر در فرش شما می شود و صابون زیاد باعث چسبندگی فرش شما می شود.

۵/۵ - (۱ امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آخرین مطالب

خدمات ما

شستشوی فرش

بخار شویی

مبل شویی

رفوگری

موکت شویی

شستشوی خوشخواب